Hipnoza na odchudzanie

6 sierpnia 2021

Hipnoza na odchudzanie

czyli skuteczna metoda radzenia sobie z kompulsją i innymi przypadłościami

 Kiedy człowiek chce schudnąć, skupia się w pierwszym rzędzie na swojej diecie. Wchodzi na kolejne i kolejne ograniczające, restrykcyjne sposoby odżywiania. Aż pewnego dnia może zrobić wielkie oczy, gdy wchodząc na wagę zauważy, że pomimo diety – przytył.

 

Dzień Dobry Mira! Blokada na słodycze działa fenomenalnie, żadnych emocji, ani pozytywnych, ani negatywnych gdy patrzę na ciastka i czekoladę. W weekend byłam z mężem w Podkowie Leśniej, G.jadł ciasto, a ja – zero reakcji. Powiedziałam, że nie będę jeść i pełny luz. DZIĘKUJĘ!!!

Grażyna R.

Po szkoleniu "Schudnij z głową"

Wiem, z własnego doświadczenia, jak wspaniałe jest odczuć po raz pierwszy taką wolność. Wiem, ponieważ sama przez to przeszłam.

Nie… czekaj. Nie – przeszłam. Ja przez to przechodziłam – latami. Najpierwsz przez wiele lat uzależnienia od słodyczy, a potem przez ten przełomowy moment, gdy uwolniłam się, czego i Tobie życzę, jeśli też chcesz być wolna od objadania się i jedzenia słodyczy.

Nie będę się tutaj rozpisywać o sobie. Piszę o tym w różnych miejscach i opowiadam na nagraniach umieszczonych na YT, tutaj dziś chcę jednak o czym innym.

O zagłodzonym mózgu

Zagłodzony mózg

Boi się tak bardzo kolejnego okresu niedoboru, że kiedy uda mu się przełamiać Twoją, tzw. silną wolę, natychmiast wprowadza zaburzenie zachowań żywieniowych. To dosłownie czas szaleństwa. Zdarza się, że to czas „wielkiego żarcia”.

I to wtedy wchodzisz na huśtawkę o dużej amplitudzie. I oscylujesz pomiędzy głowymi dietami a jedzeniem bez kontroli. Pomiędzy zrywami poczucia winy, motywacji, załamania i euforii.

Przykład:

Kobieta, lat 40. Ćwiczy, przechodzi z jednej diety na drugą. Pracuje, ma dwójkę dzieci, prowadzi aktywny tryb życia. Nie może schudnąć, ponieważ za każdym razem „zalicza” efekt jo-jo. Marzy o zrzuceniu co najmniej 10 kg. Może trochę więcej.

Efekt:

W pracy hipnoterapeutycznej jej podświadomość otrzymuje potrzebną stymulację. Klienta dostosowuje się do zaleceń, obserwując, które z nich są łatwe, a które wymagają zmiany i pracy w hipnozie. To dzieje się do drugiej sesji, na której dokonujemy zmiany na poziomie przekonania „Wszystkie kobiety w mojej rodzinie były grube. A to oznacza, że były dobrymi matkami i żonami.” Na drugiej sesji zakładamy również „zamek z kluczykiem” na słodycze, ponieważ z tym sobie nie radziła w pierwszym tygodniu. Dostaje również „zadania domowe”.

W 6 tygodniu jej waga obniża się o 10 kg.

Mira Chlebowska

Czy to jakaś magia?

Nie, to nie jest magia.

Jesteśmy istotami wielowymiarowymi, które, w uproszczeniu, złożone są z ciała, umysłu i duszy. W hipnoterapii pracuję z pacjentami z uwzględnieniem wszystkich trzech sfer.

Tajemnica tkwi w tym, by przestać walczyć ze sobą i swoim ciałem. A w następnej kolejności – by zapewnić sobie współpracę podświadomości. W niej są wszystkie odpowiedzi, sposoby i metody, indywidualne dla każdego. Nie ma jednej drogi dla wszystkich. Ale dla wszystkich droga istnieje.

Mira Chlebowska

Jak pracujemy podczas sesji

Prowadzę dwa szkolenia w kwestii zarządzania swoim odżywianiem. To organizowane cyklicznie:”Schudnij z głową” oraz „Tao Harmonii Ciała czyli neuroodchudzanie”. W tych szkoleniach biorą udział zarówno osoby, które chcą pomóc sobie, jak i terapeuci, którzy chcą poznać hipnotyczne metody przywracające harmonię ciała. Szkolenia te nie stanowią pełnego przygotowania do bycia hipnoterapeutą neurodietetykiem, ale mogą stanowić podstawę do dalszego zgłębiania tematu. Są uzupełnieniem narzędziowym dla już pracujących terapeutów.

Hipnoza na odchudzanie w gabinecie

O ile na szkoleniu możesz poznać więcej metod pracy, o tyle podczas indywidualnej sesji metody są celowane dokładnie pod Twoje potrzeby.

I w zależności od nich ma zastosowanie (między innymi):

 • budowanie świadomości – ten etap możesz wykonać samodzielnie – przeczytaj wszystkie artykuły na blogu z działu hipnotyczne odchudzanie; Jeśli tę pracę wykonasz samodzielnie, w momencie zakupu wybierz pakiet 3 sesji.
 • kontakt z podświadomością i nakłonienie jej do rozwiązania problemu
 • hipnoza regresyjna
 • praca z rodem, wdrukami z dzieciństwa, przyczynami nadwagi
 • praca z przekonaniami ugruntowującymi problemy żywieniowe
 • odbudowywanie poczuciem wartości
 • samoakceptacja
 • programowanie nowych zachowań
 • blokada na słodycze i/lub fast foody
 • zmiana nawyków kompulsywnych
 • praca z traumą
 • poradzenie sobie lękiem
hipnotyczne odchudzanie

Czy jest grupa osób, którym nie pomoże ani hipnoza, ani neurodietetyka?

Tak. To osoby, które nie są zdecydowane na zmianę stylu życia. Hipnoza to narzędzie, które pozwala na kolosalne zmiany, szybko i znacznie łatwiej, niż długotrwałe wprowadzanie nowych nawyków. Dzięki hipnozie możesz szybko wyjść z uzależnienia od jedzenia. Potrzeba do tego jednak bardzo ważnej rzeczy. Co to za rzecz?

TWOJA DECYZJA NA TAK

Przykład kiepskiego podejścia:

„Mira, zrób tak, żebym nadal mógł pić 2 litry **** (tu nazwa popularnego napoju kolorowego) i żebym schudł.”

Hmm… Nie potrafię, ponieważ mam głęboką wiarę, że nie byłoby to etyczne i dobre dla organizmu. Poza tym podświadomość na to nie zezwoli. Może chwilowo wprowadzić niższą wagę, ale jeśli atakowana jest nadal taką ilością substancji toksycznej, jaką jest cukier (plus dodatki), wkrótce znów zacznie pokazywać, poprzez zwiększenie masy ciała, że jej człowiek ma coś zrobić, by przestać sobie szkodzić.

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *