Hipnoza na odchudzanie

6 sierpnia 2019

Jak działa hipnoza na odchudzanie

Kiedy człowiek chce schudnąć, skupia się w pierwszym rzędzie na swojej diecie. Wchodzi na kolejne i kolejne diety. Jak więszkość wie, takie postępowanie spowalnia przemianę materii, wprowadza nawyki głodowe i uczy mózg nawyku gromadzenia tkanki tłuszczowej.

Tak, dokładnie tak to wygląda.

Zagłodzony mózg tak bardzo „boi się” kolejnego okresu niedoboru, że kiedy uda mu się przełamać Twoją silną wolę, natychmiast wprowadza zaburzenie zachowań żywieniowych, czyli czas wielkiego żarcia.

Wtedy wchodzisz na huśtawkę o dużej amplitudzie i oscylujesz pomiędzy głodową dietą a jedzeniem bez kontroli, pomiędzy zrywami motywacji a okresami poczucia winy.

 

Na czym polega użycie hipnozy na odchudzanie?

Każdy, kto boryka się z nadwagą lub otyłością, zdaje sobie sprawę, że robi coś nie tak. Często jednak zupełnie nie ma pojęcia co.

Przykład:

Kobieta, 40 lat, ćwiczy, przechodzi z jednej diety na drugą. Pracuje, ma dwójkę dzieci, prowadzi raczej aktywny tryb życia. Nie może jednak schudnąć trwale, ponieważ za każdym razem „zalicza” efekt jo-jo. A zależy jej na zrzuceniu co najmniej 10 kilogramów. A jej marzenie to 18.

W pracy hipnozą jej podświadomość otrzymuje potrzebne informacje. To ważne – nie świadomość, ale podświadomość. Klientka zaczyna stosować zalecenia, obserwując, które z nich są dla niej łatwe, a z którymi radzi sobie gorzej. Hipnotycznie dokonujemy zmiany przekonań, instalujemy nowe zachowania i nawyki. Chętnie godzi się na zaprogramowanie blokady na słodycze i fastfoody. Dostaje  hipnotyczne narzędzia do pracy z emocjami. W sześć tygodni chudnie swoje upragnione 10 kilogramów.

To dużo. Zawsze przestrzegam, by nie stosować odstępstw od zaleceń, bo nie ma sensu zbyt szybko obniżać wagi. Ale są osoby, które na takie tempo reagują doskonale.

Szkolenie z hipnozy na odchudzanie znajdziesz TUTAJ

Czy to magia?

Nie, to nie magia. To po prostu zastosowanie prostych mentalnych metod na to, by być w dobrym kontakcie z sobą, zneutralizować to, co powodowało kompulsje i błędy żywieniowe, a co najważniejsze

Przestać ze sobą walczyć

Już wkrótce możesz nauczyć się metod współpracy ze swoją podświadomością, by schudnąć.

Czy każda hipnoza pomoże schudnąć?

Niestety, nie. O czym zapewne wiele osób się przekonało, korzystając z nagrań hipntycznych itp.

Hipnoza na odchudzanie to coś więcej niż sama hipnoza

Nie wystarczą zwykłe sugestie hipnotyczne lub afirmacje. Taka hipnoza ma bardzo nikły procent sukcesu.

Szkolenie odchudzanie

Hipnoza na odchudzanie – metoda, która opiera się na hipnozie ericksonowskiej, hipnozie ekologicznej, NLP, psychodietetyce, neurodietetyce.

 

 

Jeśli jesteś terapeutą odżywiania, również możesz skorzystać na tym szkoleniu, ponieważ otrzymasz narzędzia do pracy z klientami i dzięki temu wzbogacisz swój warsztat.

© Mira Chlebowska, Szkolenia Coaching Mirosława Kopta-Chlebowska, 2019, 8,8,19,44; 17, 8, 19, 61;

 

Inne na blogu

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *