Na czym polega hipnoza na odchudzanie

23 lipca 2023

Na czym polega hipnoza na odchudzanie

Jeśli czytasz moje wpisy, to już wiesz, że ważna jest świadomość żywieniowa. Najlepsze metody terapeutyczne nie pomogą, łącznie z hipnozą, jeśli to u Ciebie nie będzie zielonego światła dla dla zmiany.

To Twoja decyzja jest tu najważniejsza – byś wiedział, że TAK, chcę transformacji.

W hipnozie docieramy bardzo szybko, na nieświadomym poziomie, do najważniejszej przyczyny.

Jeśli byłaś już na dietach, odchudzasz się od dawna, to z pewnością sama zadawałaś sobie wielokrotnie pytanie, co powoduje, że pomimo wielu działań, które podejmowałaś, stosowania zaleceń specjalistów, nie potrafiłaś schudnąć lub też nie potrafiłaś utrzymać niższej masy ciała.

 

Kortyzol

Hormon stresu, który uruchiamiany jest wtedy, gdy żyjesz w stresie. Wtedy, gdy wchodzisz w tryb walki. A także wtedy, gdy przez chwilę lub przez dłuższy czas odczuwasz napięcie, podejmując decyzję lub trwając pomiędzy.

Co się dzieje podczas diety?

Gdy podejmujesz decyzję o stosowaniu diety, Twój organizm zaczyna odczuwać stres. Dla niektórych już sama myśl o przejściu na dietę jest stresująca.

Wchodzisz w stan napięcia, ponieważ co chwila podejmujesz decyzję, co zjeść, a czego nie zjeść. To napięcie psychofizyczne powoduje wytworzenie kortyzolu.

W hipnozie na odchudzanie ważnym aspektem jest Twój spokój. Kiedy podczas sesji wchodzisz w stan relaksu, wpływa to na kortyzol i to ten, które na bieżąco jest aktywny, jak również na jego pokłady, które zostały zgromadzone przez wiele dni wcześniej.

Dzięki temu wychodzisz z pętli stresowej i dopiero teraz Twój organizm otwiera się na nowe zachowania. Podczas hipnozy lepiej poznajesz swoje wnętrze, pokonujesz blokady i odzyskujesz spokojne myślenie.

Programujemy Twój organizm na wolność od kompulsji, a także przeprogramowujemy zautomatyzowane przekonania.

To, które z poniższych punktów znajdą się w konkretnym procesie hipnoterapii, zależy od obszaru, w którym dana osoba ma nieużyteczne programy.

  1. Pierwszy element to zbudowanie świadomości – dzieje się to na pierwszej sesji lub też poprzez przeczytanie i przyswojenie wiedzy z mojego bloga, gdzie opisuję wszystkie ważne aspekty od strony żywieniowej. Są one ważne, ponieważ wpływają na hormony. A to one są tym, co przynależy do obu sfer naszego istnienia – i tej fizycznej, i emocjonalnej.
  2. W pracy hipnotycznej ważny element to nawiązaniu głębokiego kontaktu z podświadomością, za zwłaszcza tą jej częścią, która odpowiada za nadwagę. To z zasobów tej części korzystamy, jak również to przy jej pomocy będziemy rozpuszczać wszelkie ograniczenia.
  3. Na poziomie przekonań często odnajdujemy moment powstania pierwszego wdruku, który przez lata towarzyszy osobie z nadwagą. Jesteśmy programowani od momentu przyjścia na świat. W hipnozie oraz przy pomocy NLP błyskawicznie dokonujemy zmiany.
  4. Na poziomie energetycznym czyścimy programy otrzymane w pierwszym okresie życia oraz te, które płyną od rodu – głód w rodzie, śmierci z powodu głodu, lęk przed niedostatkiem  i inne. Również te, związane z niedoborem pokarmu od matki w wieku niemowlęcym, szybkie odstawienie od piersi.
  5. W hipnozie uzyskujesz dostęp do zasobów emocjonalnych, których brak powodował rekompensatę jedzeniem – na przykład brak poczucia bezpieczeństwa, chęć ochrony, ukrycia się i inne.
  6. Przy pomocy narzędzi NLP zmieniamy zachowania kompulsywne – to, co utrwalone zostało jako odruch – np.myśl o ciastku = sięganie po ciastko. Myśli nieświadome są wielokrotnie szybsze niż tzw.silna wola. Na poziomie racjonalnym człowiek jest czesto bez szans wobec pokus zewnętrznych.

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *