Jak zobaczyć aurę

7 sierpnia 2019

Jak zobaczyć aurę

I czym ta aura jest?

Pojęcie aury wiąże się ściśle z pojęciem czakr.

Czakry to w Ajurwedzie i Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TMC) obszary energetyczne. Są one nazywane czasem centrami energetycznymi i są umieszczone w linii pionowej ciała, niejako wzdłuż kręgosłupa.

Obszary te posiadają mierzalny, możliwy do stwierdzenia na powierzchni skóry, opór.

Zgodnie z tą wiedzą aura to delikatne pole energetyczne, które promieniuje ponad obszarami skóry i jest obserwowalne poprzez rejestrację różnych barw. Barwy te mają różną długość fali i różną intensywność.

Nie wiem, jak bardzo będziesz zaskoczona, gdy powiem Ci, że jesteś osobą, która widzi aurę. I nie – nie jest to objawem specjalnego talentu czy bycia „wybrańcem”. Jest to właściwość Twojego mózgu, a dokładnie tej części, która jest pozaświadoma. Nazywana czasem nieświadomością lub podświadomością.

Człowiek rodzi się z odpowiednim „oprzyrządowaniem” do postrzegania aury. I gdyby nie to, że w miarę dostastania odrzuca korzystanie z tej umiejętności, widziałby aurę przez całe życie. Jednak w związku z procesem przestawiania percepcji i wzmacniania tych obszarów mózgu, które są częściej wykorzystywane, uziemione, zapominamy.

Zapominamy, jak interpretować dane, ukazywane nam przez aparat wzrokowy. Oczy nadal mają dostęp do wzrokowych bodźców. Informacja poprzez nerw wzrokowy wędruje. Ale mózg już nie czyta.

Aby więc przypomnieć sobie i nauczyć się ponownie, jak naprawdę zobaczyć, a nie tylko widzieć aurę, ważny jest kontakt z intuicją. Z nieświadomym umysłem. By również na poziomie świadomym dostrzec aurę, najpierw należy nawiązać przyjaźń z podświadomością. A hipnoza jest do tego znakomitym narzędziem.

Mira Chlebowska

Zanim aura, zacznijmy od czakr

Słowo „czakra” pochodzi z sanskrytu, co w tłumaczeniu oznacza wir energii, koło, dysk.

Ta tabelka pokazuje podstawowe czakry w naszym ciele oraz przypisane im obszary pozwalające na diagnostykę, zgodnie z Ajurwedą i Tradycyjną Medycyną Chińską.

Tak, jak każdy narząd w naszym ciele i jak każda komórka, również każda czakra ma określoną wibrację, która emituje światło. Światło zależne od częstotliwości.

Kolory nadawane poszczególnym czakrom są nieco umowne. Na przykład czakrze serca przypisuje się kolor zielony, ale również różowy. Czakrze trzeciego oka filetowy i indygo. A czakra korony przedstawiana jest czasem jako fiolet, a innym razem jako czysta biel.

Już to samo powinno zwrócić naszą uwagę na fakt, że nasza percepcja może znacznie się różnić w momencie odbioru aury drugiego człowieka. Zatem i interpretacji należy dokonywać ostrożnie. Najlepiej, gdy mamy już duże doświadczenie. Nie wiedzę. Ale właśnie doświadczenie. Obserwować, w jaki sposób widzimy i kojarzyć to z informacją, którą o człowieku zdobywamy. 

W taki sposób działają starzy doświadczeni lekarze, którym po kilkudziesięciu latach praktyki wystarcza jedno spojrzenie, by postawić wstępną diagnozę. W taki sposób działają doświadczeni terapeuci, którzy potrafią spojrzeć poza to, co widzi racjonalny umysł.

jak zobaczyc aure czakry

Kiedy posługujesz się intuicją, masz dostęp do 80% wszystkich informacji w życiu. Wśród nich są informacje tak subtelne, jak te wizualne, docierającego bezpośrednio do nieświadomego umysłu.

Spotykając drugiego człowieka, w ciągu kilku sekund wyrabiasz sobie o nim zdanie i masz pierwszą, najważniejszą i najbardziej prawdziwą wiedzę o nim. Dzieje się tak, między innymi, dzięki widzeniu aury. Aktywny udział biorą w tym neurony lustrzane.

I nawet, jeśli pozostaje to poza Twoją świadomością, i wydaje Ci się, że nigdy nie widziałeś aury drugiego człowieka, informacja i tak trafia do Twojego umysłu.

W tym miejscu wszystko zależy od tego, na ile zaufasz swojej intuicji.

Mira Chlebowska

aura to biopole otaczające człowieka

Z greckiego "aura" to powiew, podmuch.

Utożsamiana w niektórych systemach z polem morfogenetycznym Sheldrake'a.

Aura nieustannie się zmienia - nie tylko w czasie życia. Zmienia się w ciągu godziny, a nawet minuty, w zależności od stanu człowieka.

Najbardziej znanym sposobem na rejestrowanie aury jest fotografia kirlianowska.

Aura była często ukazywana w malarstwie - np. w ikonografii przedstawiającej świętych.

Jaka jest wielkość aury? Może ona mieć od kilku centymetrów, do wielu metrów. Teoretycznie mogłaby obejmować cały świat. To rodzaj energii otaczającej człowieka, nieświadomie dostrzegany przez innych. Widziałeś kiedyś kogoś charyzmatycznego? Czy nie uderzyło Cię to, jakim jaśniał blaskiem?

A zatem

Jak zobaczyć aurę

Najłatwiej zobaczyć aurę u człowieka, który przebywa w „podłączeniu”. Możemy to nazwać połączeniem ze Źródłem lub też wybrać jakiś inny termin, zgodny z naszym światopoglądem.

Silne pole auryczne mają osoby, które emanują wdzięcznością i miłością. Ale również osoby charyzmatyczne, będące w swego rodzaju transie, na przykład, gdy robią prezentację, grają w natchnieniu na instrumencie, tworzą angażując duszę.

To samo dotyczy terapeutów, którzy w trakcie pracy z pacjentem całkowicie pozbywają się swojego ego. Tacy terapeuci są całkowicie zaangażowani i obecni.

Tak pracował Milton H.Erickson, o którym jego uczniowie mówili, że gdy Milton pracował, czuło się Trzecią Obecność.

Tak pracował Frank Farrelly, twórca terapii prowokatywnej, od którego miałam szczęście się uczyć.  Gdy ćwiczyliśmy pod jego okiem, powtarzał „Otwórzcie czakrę serca. Bez tego nie ma sensu jakakolwiek terapia”.

Aura kojarzona kiedyś ezoterycznie

Kiedyś aurę traktowano jako coś rodem z ezoteryki. Dlatego do dziś niektórzy słuchają o niej z przymrużeniem oka. Z czasem jednak świadomość obejmie szerszą populację i ludzie powszechnie zauważą, że aura to zjawisko fizyczne. A także to, że każda istota posiada biopole – ciało energetyczne wykraczające poza obręb ciała fizycznego.

aura czakry psa

Czy inne stworzenia też mają aurę?

Twój pies ma czakry

Również zwierzęta, rośliny, a także to, co nazywamy przedmiotami nieożywionymi, posiadają biopole. One również emanują aurą. 

Aura zwierzęcia zmienia się, gdy czuje ono strach, cierpi, gdy jest radosne i gdy rozpływa się w spokoju.

Badania na roślinach wykazały również, że i one odczuwają emocje. Również one reagują zmianą biopola.

Aura czysta i mętna

Takich używam określeń, gdy chcę opisać czyjąś aurę. Sam kolor nie przedstawia takiej wartości informacyjnej, jak właśnie jakość.

Dla hipnoterapeuty ważna jest obserwacja tego barwnego pola, od samego początku sesji terapeutycznej. A zmiany w jakości, gęstości, czystości aury, w trakcie kolejnych kroków terapii, dają istotne informację.

Mira Chlebowska

Hipnoterapia i hipnoza Poznań

Co ma wpływ na wielkość i jakość aury?

 • Używając górnolotnych słów – rozwój duchowy. A zatem wszystko to, co wymienione poniżej.
 • Indywidualne przeżycia duchowe – np.koncert muzyki klasycznej lub gongów, kontakt z naturą, medytacja, modlitwa.
 • Ogólnie pojęty stan emocjonalny i zrowie psychiczne – stresy, depresje, choroby, ale i spokój, wdzięczność, miłość itd.
 • Jakość życia na poziomie wartości – nasze wartości przejawiają się na zewnątrz, nawet jeśli nigdy o nich nie mowimy. Jednym z kanałów informacyjnych przekazujących tak subtelną wiedzę o nas jest nasza aura. Jeśli żyjemy w zgodzie z własnymi wartościami i jesteśmy spójni, całą swoją istotą informujemy o tym świat. Również naszym biopolem.
 • Stan chemiczny organizmu – co oczywiste, bo on wpływa na fizjologię i stan emocjonalny. A zatem – używki, leki, środki zmieniające świadomość, a także zatrucie metalami ciężkimi itp.

Widzenie aury to umiejętność, z którą przychodzimy na świat. Jeśli dziś jej nie widzisz, nie musisz się tego uczyć, ale przypomnieć sobie to, co zapomniane.

Mira Chlebowska

Hipnoterapia i hipnoza Poznań

hipnoza jak zobaczyc aure

I Ty też widzisz aurę!

Czytając ten artykuł możesz nagle dostrzec tę refleksję – „No jasne! Też tak mam!”

Świetnie!

I bardzo prawdopodobne, że wiele osób, czytając te słowa, również ma podobną myśl.

Zdarza się, że czegoś doświadczamy, na przykład coś widzimy. I nie umiemty tego zaklasyfikować, nazwać, zinterpretować. Dlatego nie wiemy jak się nazywa to, czego doświadczamy. I dopiero porównanie z doświadczeniem innych daje nam ten efekt WOW.

Jeśli jesteś osobą, która jest nastawiona na dobrą komunikację, potrafisz patrzeć i widzieć drugiego człowieka. Gdy widzisz kogoś, kto jest chory, a Ty nie wiesz o jego chorobie, możesz postrzegać go jako „przygaszonego”, „wyczerpanego”, „przezroczystego”.

„Jak zbyt cienko rozsmarowane masło na kromce” – cytat z „Władcy pierścieni”

Gdy widzisz, że ktoś promienieje, mimowolnie możesz myśleć „Pewnie jest zakochany”. A gdy spotkasz osobę uzależnioną, pierwsze wrażenie może Ci powiedzieć, że w tej osobie jest coś brudnego, lepkiego. I to zupełnie nie ma nic wspólnego z jego higieną. Teraz już rozumiesz – chodzi o zabrudzoną, lepką energię.

Duchowi Nauczyciele

Celowo użyłam dużej litery „N”, ponieważ mam tu na myśli takie ludzkie istoty, które emanują swoim wewnętrznym światłem. Mój pierwszy nauczyciel jogi, z czasów, gdy mialam 12 lat, opromieniał całe otoczenie, spoglądając w ciszy niezywkle uśmiechniętymi oczyma. Może i Ty znasz kogoś takiego lub sama jesteś w taki sposób odbierana przez otoczenie.

Ale z wnioskami powoli

Oczywiście powstrzymaj się teraz od analizowania, kogo w swoim otoczeniu uważasz za śliskiego i od wniosku, że na pewno jest uzależniony. Podałam tutaj tylko wąski zakres interpretacji. W Twoim modelu rzeczywistości może się on nie sprawdzić. To do Ciebie należy nauczenie się siebie i swoich kodów rozumienia.

Testuj, sprawdzaj, ucz się ludzi i ich aury.

jak zobaczyć aurę - zdjęcia kirlianowskie

Fotografia kirlianowska

To najwcześniejszy sposób rejestrowania pola energetycznego wytwarzanego przez ciało.

Metoda jest o tyle ciekawa, że odegrała ogromną rolę w sposobie postrzegania aury przez następne pokolenia, jak też zbudowała określone oczekiwania u osób, które dotychczas świadomie nie widziały aury.

  Jakie coś „powinno” być, a jakie jest

  To trochę tak, że ktoś ludzkości pokazał, jak „powinien” wyglądać jakiś obiekt. W tym wypadku pokazano ludziom zarejestrowane przez maszynę, przetworzone, kształty i kolory.

  Zanotowaliśmy w swoich mózgach, że tak wygląda aura. Na pewno! Bo tak pokazały maszyny. Po czym – zaczęliśmy wypatrywać.

  Zaczęliśmy szukać dokładnie takich samych rezultatów.

  Dwie konsekwencje

  To z jednej strony fascynujące doświadczenie z uchwyceniem aury za pomocą aparatu, ma również drugą stronę medalu.

  Z jednej strony – to ułatwienie. Kiedy mózg otrzyma jakiś przykład, wyobrażenie czy przedstawienie czegoś, czego nie znaliśmy wcześniej, uczy się, że tak to musi właśnie wyglądać. I jest mu łatwiej „zobaczyć”. Przyjmuje ten sposób patrzenia jako pierwotny wdruk.

  Z drugiej jednak strony – to ograniczenie. Jeśli coś, co widzą nasze oczy, nie pasuje do zanotowanych przez mózg przykładów, ona sam to pomija. Skoro nie zostało wcześniej zapisane, to znaczy, że nie jest istotne dla przeżycia. Nasz mózg działa upraszczająco. Generalizuje informacje dopuszczane do naszej świadomości. Filtruje je. Spośród milionów informacji, docierających do naszych zmysłów, dopuszcza do nas niewielki procent. Tak jest mu łatwiej. To pozwala mu sprawniej działać. I z punktu widzenia przetrwana, ma to sens. A jednak – ogranicza nas.

   

  Przykład

  Dla lepszego zrozumienia, jak nasz mózg upraszcza, pomyśl: ile razy zrobiłaś zdjęcie obiektu w naturze, a oglądając zdjęcie, stwierdziłaś, że wygląda inaczej? Każdy fotograf potwierdzi, że aparat fotograficzny „widzi” inaczej.

  Z własnego doświadczenia i osób, które widzą aurę, mogę powiedzieć z pewnością, że to, co widzi ludzkie oko, wygląda inaczej, niż fotografia kirlianowska. A jednak – przyniosła ona wielką korzyść: ludzie uwierzyli, że to coś jest.

   

  Mira Chlebowska

  Hipnoterapia i hipnoza Poznań

  Torowanie – jak mózg upraszcza

  Dzięki metodom obrazowania mózgu dziś wiemy znacznie więcej na temat tego, jak pracuje, niż dawniej.

  Wiemy dziś, że mózg dopasowuje to, co napotyka, do tego, co już zna.

  Upraszcza, generalizuje, usuwa informacje, które uznaje za mało znaczące.

  Łatwo to pojąć, gdy czytamy o jednym z przykładów, jakim jest rozpoznawanie twarzy ludzi bardzo różniących się od nas.

  Prawdopodobnie dziś ten przykład nie miałby już tak spektakularnych wyników badań, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu to było zaskakujące. Badano postrzeganie ludzi o innym kolorze skóry. I okazywało się, że dla białego wszyscy czarnoskórzy byli podobni do siebie. Byli podobni do pierwszego wdruku w mózgu, powstałego w momencie spotkania z pierwszym czarnoskórym. Ten wygląd „wrył się” w ścieżki neuronowe i został zapisany, jako wzorzec. 

  To właśnie jest torowanie

  Dla czarnoskórego zaś wszyscy biali byli do siebie podobni. Do tego białego, którego spotkali, jako pierwszego. To działa tak samo w obie strony.

  I dopiero wielokrotne doświadczanie czegoś i otwartość na uczenie się różnic pozwala wyjść z tego zaułka przygotowanego przez wygodnicki ludzki mózg.

  Po wielu spotkaniach z osobami innymi niż my, po obejrzeniu wielu filmów z czarnoskórymi, my białoskórzy, przestajemy generalizować. Zaczynamy odróżniać. Widzieć.

  Dlaczego mózg to robi?

  By zapewnić nam przetrwanie. To funkcja mózgu, która wieki temu pozwalała nam podejmować szybkie decyzje. Dzięki uproszczeniu i przyspieszeniu decyzji mogliśmy często wyjść z opresji. Nie zastanawialiśmy się długo „Czy ten pająk jest bezpieczny czy jadowity?” tylko omijaliśmy szerokim łukiem wszystkie pająki. Podobnie ze zwierzętami, z decyzjami dotyczącymi żywiołów (np.pożary) oraz spotkań z ludźmi.

  Mózg korzysta z tej funkcji do dziś, choć śiwat się tak szybko zmienia, że korzystniejsze dziś dla nas są inne zachowania – elastyczność, otwartość, kreatywność i… empatia.

  Otwórz się na nieznane

  Tylko pomyśl… Co, jeśli zobaczysz aurę, która nijak nie przypomina tej z fotografii kilioanowskiej? Co, jeśli Twoje oczy zobaczą coś, czego nie zna Twój mózg?

  Czy Twój racjonalny umysł szybko usunie informacje o tym, ponieważ tego nie zna? I nawet nie pozwoli Tobie zobaczyć?

  Ale jeśli się otworzysz, a możesz to zrobić dzięki hipnozie, medytacji, doświadczaniu TU I TERAZ, w pewnym momencie zadziała Twoja podświadomość. Twoja otwartość i ciekawość nowego powoli uruchomić nieuczęszczane ścieżki neuronów i wydobyć z Twojego nieświadomego umysłu umiejętność. Dar widzenia.

  Najszybszym sposobem na zobaczenie aury, a więc mówiąc przecyzyjnie – przypomnienie sobie umiejętności widzenia aury, jest hipnoza.

  I jeśli pójdziesz na jakieś dobre szkolenie z widzenia aury, zapewniam Cię, że doświadczysz hipnozy.  Nawet jeśli słowo „hipnoza” nie zostanie wypowiedziane ani raz.

  Jest tak dlatego, że umiejętność widzenia aury jest przechowywana w umyśle człowieka głęboko, na nieświadomym poziomie. By ją uruchomić, powtórnie uaktywnić, należy doświadczyć zmienionego stanu świadomości.

  Mira Chlebowska

  Hipnoterapia i hipnoza Poznań

  Dzieci mają dar pamięci

  Moim zdaniem dzieci widzą aurę od momentu, gdy postrzegają świat zmysłem wzroku. Znam wiele relacji osób, które pamiętają swój pierwszy raz, gdy uświadomiły sobie jako dzieci, że widzą wokół innych ludzi kolorowy blask.
  Sama pamiętam ten pierwszy moment.
  Miałam 5 lat. Szłam z mamą przez park. W pewnym momencie spotkałyśmy jej znajomego z córką czterolatką. Siedziała u ojca „na barana”. I świeciła. Błękitno turkusowym blaskiem. To było niezwykłe i zachwycające. Niespotykane dla mnie, pięciolatki.
  Później przez lata mówiłam sobie, że to było złudzenie. Że to pewnie kąt, pod którym na nią patrzyłam, dawał takie światło. Albo cienie drzew, albo słońce… Aż do następnego razu, gdy znów spotkałam osobę emanującą kolorem.

  Wtedy, spontanicznie, zaczęłam się samodzielnie uczyć tej obserwacji.

  Dzieci widzą

  Później zapominają. A po jakimś czasie znów mogą sobie przypomnieć. Już dorośli.

  Widzenie aury

  to również narzędzie.

  Im lepiej człowiek potrafi posługiwać się tym narzędziem, tym lepszy jest w komunikacji z drugim człowiekiem.

  Doskonały lekarz, terapeuta, nauczyciel, wychowawca, często nieświadomie korzysta z wiedzy, jaką daje mu jego nieświadomy umysł. Umysł, który poprzez jedno wnikliwe spojrzenie przyswaja wiele informacji, niedostrzegalnych dla racjonalnego umysłu.

  Sesja indywidualna

  Inne na blogu

  Komentarze

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *