Mała posiadłość Claude Sabbah

28 września 2022

mała posiadłość

Tekst stworzony przez Dr Claude’a Sabbah

który był nauczycielem moich mistrzów: Gerarda Athiasa i Gilberta Renaud

Przepisz sobie ten tekst. Powtarzaj rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem, po 10 razy:

Byłam małą posiadłością spustorzoną przez burzę.

Piękna pogoda powróciła.

Las i rzeka uspokoiły się.

Dom wibruje i promienieje w słońcu.

I – co najważniejsze – pole porządkuje się, powraca do swego zdrowia i piękna.

Dziękuję wam, moje organy. Wiem, że zrobiłyście wszystko, aby ochronić moje istnienie.

I dziękuję sobie za wszystko co zrobiłam, by być uzdrowioną.

 

Nie czytaj interpretacji od razu, ponieważ ważne jest, by to Twoja podświadomość dokonywała przemiany. Przez kilka dni kontynuuj. A potem wróć tutaj i zapoznaj się z interpretacją.
  • Byłem małą posiadłością spustoszoną przez burzę” – przenosia umysł do czasu, gdy byłeś jeszcze w łonie matki. Do czasu konfliktów między mamą i tatą. Gdy nie miałeś wpływu, a wpływom podlegałeś. Przy tym zdaniu warto wyobrazić sobie faktycznie zniszczony dom, który reprezentuje nas samych. Podświadomość łączy obraz tworzony w głowie z myślą o trudnych chwilach z życia płodowego i pierwszego roku po urodzeniu. Od następnych zdań przywołuj piękne obrazy.
  • Piękna pogoda wróciła” – informacja dla mózgu, że tamten czas już minął. To zdanie jest szczególnie ważne dla tych osób, które doświadczają cyklicznie powtarzających się schematów („zawsze mi się to zdarza”, „za każdym razem kończy się tak samo”)
  • Las i rzeka uspokoiły się” – las to ród, wszyscy, którzy byli obecni w okresie życia płodowego i pierwszego roku po urodzeniu. Rzeka symbolizuje matkę. Wyobrażenie zdrowego lasu i spokojnej rzeki dokonuje zmiany na nieświadomym poziomie wprowadzając równowagę. Tu warto zobaczyć faktycznie piękną spokojną rzekę i zdrowy bogaty las.
  • Dom wibruje i promienieje w słońcu” – dom to Ty, słońce symbolizuje ojca. Wyobrażenie pięknego domu działa uzdrawiająco na postrzeganie siebie, a słońce symbolizuje pozytywną, wspierającą obecność ojca.
  • Pole porządkuje się. Powraca do swego zdrowia i piękna.” – pole to również Ty, z całym otoczeniem, Twoje ciało, Twoje terytorium. Wyobrażenie zdrowego, tętniącego życiem pola, przywraca równowagę i zdrowie.
  • Dziękuję wam moje chore organy. Wiem, że zrobiłyście wszystko, aby uchronić moje istnienie.” – dr Sabbah mówił, że w ten sposób przesyłamy energię do wszystkich narządów. Programujemy je na uzdrowienie i na to, by w przyszłości były zdrowe.
  • „I dziękuję sobie za wszystko, co zrobiłem, by być uzdrowionym.” – ten fragment służy uruchomieniu w sobie poczucia sprawczości. Od dziecka jesteśmy programowani w pewnym sensie na rolę ofiary. Na zewnątrzsterowność. Na rolę kogoś, kto sam nie może, ale jak poczeka, to ktoś przyjdzie i uratuje. Taka postawa obniża poczucie własnej wartości i poczucie wewnętrznej mocy. Ten ostatni fragment tekstu pozwala dotrzeć nam do uczucia wdzięczności i poczucia własnej sprawczości.

Cel

Jest wiele dróg ku rozwiązaniom. Może sam znasz kilka metod, dzięki którym możesz rozwiązywać swoje wewnętrzne konflikty.

Konflikty wpływające na samopoczucie psychiczne, ale też na zdrowie fizyczne, gdyż obie te sfery są ze sobą bezsprzecznie powiązane.

Niektóre konflikty jest bardzo łatwo rozwiązać, ponieważ pozostają na bardzo płytkim poziomie. Jeśli coś jest nam łatwo uświadomić sobie, rozwiązujemy tzw.problem już poprzez samą rozmowę o nim. Dlatego takie metody jak psychoterapia, rozmowa z przyjaciółką, pisanie bloga, rozmowa ze spowiednikiem, spotkania AA, są często niezwykle skuteczną metodą rozbrajania problemu. Nie wiem czy zauważasz, że mają one wspólny mianownik – podczas wypowiadania, pisania, precyzowania swoich myśli, człowiek ma dużą szansę na zobaczenie tego, czego wcześniej nie widział. Dociera do swoich emocji, uświadamia sobie je, słyszy swoje słowa – to wszystko pozwala mu dopuścić do świadomości treść, która wcześniej była przed nim zakryta.

A jak działa Mała Posiadłość?

Niekiedy konflikty, które nosi w sobie pacjent, są znacznie trudniejsze do odkrycia. Do uświadomienia sobie.

W takich sytuacjach możemy zastosować hipnozę, by odkryć to, co zakryte. Przy pomocy regresji hipnotycznej możemy pomóc pacjentowi dotrzeć do tak zwanej pierwotnej przyczyny.

Nie każdy jednak będzie chętny, by poddać się regresji hipnotycznej, ponieważ uwierzył w jakieś niestworzone opowieści o hipnozie. Ludzie boją się czasem, że odkryją coś, co będzie dla nich zbyt trudne.

Tymczasem, podświadomość jest mądrą częścią nas i pozwoli nam zobaczyć, poczuć, usłyszeć tylko to, na co jesteśmy gotowi. Podświadomość jest także tajemnicza, będzie więc mówić do nas poprzez metaforyczne obrazy i doznania. Zatem odpowiedzi, które otrzymamy, mogą być często niedosłowne. Jeśli pacjent zgadza się na to, to jak najbardziej regresja hipnotyczna będzie dobrym narzędziem.

We wszystkich innych sytuacjach Mała Posiadłość

Nie ma potrzeby bezwzględnego dotarcia do wdruku źródłowego. To nasze ego tak bardzo chce odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”

W sesjach hipnotycznych w wielu przypadkach znacznie szybciej możemy osiągnąć zmianę innymi drogami, które nie zadają nieustająco tego pytania „dlaczego? dlaczego? dlaczego?”

Czasem więc pytam na sesji: chcesz zmiany czy chcesz pogrzebać w przeszłości?

Każda odpowiedź jest dla mnie o.k. To tylko kwestia ilości sesji.

Mała Posiadłość działa pozaświadomie. Nie daje nam odpowiedzi na poziomie świadomym. Pracuje za nas na nieświadomym poziomie i uzdrawia.

Jak stosować tekst Mała Posiadłość?

Każdego dnia tuż po przebudzeniu i tuż przed zaśnięciem powtórz tekst 10 razy.

A jeszcze lepiej 3 razy dziennie, czyli rano, w połowie dnia i wieczorem.

Po co stosujemy tekst Mała Posiadłość?

Dr Sabbah stworzył tekst Mała Posiadłość, by symbolicznie, metaforycznie, a mówiąc wprost – hipnotycznie, poinformować podświadomość, że nie musi powtarzać schematów nabytych w okresie życia płodowego lub we wczesnym dzieciństwie.

Kiedy człowiek doświadcza kryzysu emocjonalnego lub zdrowotnego, bardzo często ma obniżone poczucie własnej wartości.

Spotkanie podczas sesji hipnozy i neurocoachingu spełnia, prócz głównej pracy, ważne zadanie dodatkowe – przywraca poczucie  własnej wartości. A co za tym idzie – zwraca klientowi jego moc sprawczą.

Podobny cel spełnia tekst Mała Posiadłość.

Podsumowując: 

Jeśli chcesz samodzielnie pracować nad sobą, Mała Posiadłość jest jedną z doskonałych metod.

Pozytywne rezultaty ulegają kumulacji. Można to porównać do ćwiczeń, które potwarzane częściej lub rzadziej, będą wpływać na tempo i efektywność osiąganych rezultatów.

Inne na blogu

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *