Synchronizacja półkul

4 marca 2019

Podczas szkoleń neurocoaching i hipnozy uczestnicy otrzymują szereg zaawansowanych metod i technik, dzięki którym synchronizują półkule mózgowe i otwierają umysły na wykorzystywanie ukrytych zasobów.
Jest to jeden z pozytywnych skutków ubocznych stosowania tych metod, a czasem również cel sam w sobie.
Jeżeli nie znasz jeszcze technik hipnozy i NLP, które przynoszą szybkie rezultaty, możesz popracować nad tym samodzielnie innymi sposobami, ponieważ jest wiele dróg do osiągnięcia tego celu

SYNCHRONIZACJA PÓŁKUL MÓZGOWYCH

Oto kilka metod pomocnych w samodzielnej pracy nad synchronizacją półkul mózgowych.

Żonglerka

Zacznij od jednej piłeczki lub pomarańczy. Przerzucaj ją z dłoni do dłoni przez 5-7 minut dziennie. Z czasem dołącz drugą piłeczkę, a dojdziesz do momentu, gdy będziesz gotowy na trzy. Nie jest tu jednak ważna elegancja w wykonywaniu cyrkowej sztuki, lecz samo złapanie balansu przy koordynacji pracy obu dłoni.

Wszelkie zajęcia artystyczne

[qodef_dropcaps type=”normal” color=”#22bed6″ background_color=””]S[/qodef_dropcaps]łuchaj muzyki, śpiewaj, maluj, kontempluj sztukę wizualną, tańcz, poruszaj się, ćwicz. To proste metody na pobudzenie prawej półkuli mózgowej, mocno uśpionej w procesie współczesnej edukacji.

Znak nieskończoności

Ta synchronizacja półkul mózgowych przdaje się szczególnie również w przypadku niwelowania negatywnych emocji. Wyobraź sobie w przestrzeni przed sobą duży znak nieskończoności, którego boczne łuki będą się znajdować na granicy pola widzenia. Bez poruszania głową wykonuj ruch oczyma w jedną i drugą stronę kreśląc kształt znaku nieskończoności. Rób to przez minutę.

Baw się odwrotnością!

Wyznacz sobie czas, na przykład godzinę, w trakcie którego będziesz wykonywać codzienne czynności. Na przykład będziesz o wieczornej porze przechodzić w domu z jednego pokoju do drugiego, by coś wziąć, będziesz wchodzić do łazienki, kuchni. I wszystkie czynności, które wykonujesz na codzień odruchowo, rób dokładnie tak samo, tylko drugą stroną ciała. Jeśli włączasz światło zawsze prawą ręką, zrób to lewą. Jeśli chwytasz za klamkę lewą dłonią, zrób to prawą. Niech prawa strona Twojego ciała stanie się lewą, a lewa prawą.

Nakłoń mózg do innej aktywności!

 

Jeśli chcesz nauczyć się więcej – sprawdź SZKOLENIA

© Mira Chlebowska, Hipnoza Poznań, Szkolenia Coaching Mirosława Kopta-Chlebowska, 2019, 6,9,19, 0;

 

Inne na blogu

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *