Hipnoza to sprawdzone narzędzie.
Używane już od wieków i można je stosować w dwóch celach.
Po pierwsze – do wprowadzania w zmieniony stan świadomości, który zapewnia lepszy kontakt z podświadomością
Po drugie (i łączy się to z pierwszym) – to narzędzie, które pozwala reorganizować wszystkie programy, które Ci wgrano. Zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy wiedzy na poziomie świadomym, gdzie jest nitka, za którą należy pociągnąć, by rozwikłać supeł.
„Istotą hipnozy ericksonowskiej jest odblokowanie potencjału i przezwyciężenie wyuczonych ograniczeń.” Milton H.Erickson, Ernest Lawrence Rossi
Rodzaje hipnozy:
- dyrektywna (np.Dave’a Elmana)
- konwersacyjna (ericksonowska)
- energetyczna (mesmeryzm)
Hipnoza – pytania o bezpieczeństwo
Czy hipnoza jest bezpieczna?
Hipnoza jest absolutnie bezpieczna, ponieważ w tym stanie masz przez cały czas kontrolę nad sobą i to głębszą niż zwykle..
Ktoś kiedyś powiedział, że kinematografowie powinni płacić hipnoterapeutom za to, co pokazują w swoich filmach, ponieważ zniekształcają obraz prawdy. Zniekształcają też obraz tego, co w hipnozie jest możliwe.
Hipnoza – pytania o wolną wolę
Tymczasem masz wbudowany niezywkle skuteczny mechanizm. To sytem wartości czyli to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, to, co uznajesz za dobro i zło, to, jakich zasad przestrzegasz.
To znaczy: nie zrobisz niczego, czego świadomie byś nie zrobił, nie powiesz niczego, czego nie chcesz powiedzieć, chroni Cię Twój system wartości. Jeśli hipnoterapeuta lub hipnotyzer powiedziałby coś, co jest niezgodne z Twoim systemem wartości, natychmiast samoczynnie wyjdziesz z transu. Lub też „przytrzymasz” stan zmienionej świadomości pod większą kontrolą.
W transie możesz słyszeć wszystko, co dzieje się dookoła i mieć kontakt z rzeczywistością w takim stopniu, który sam uważasz za bezpieczny.
Jest to stan relaksu, a jego głębokość klient sam kontroluje. To znaczy, pozwala sobie na większe zagłębienie się w siebie lub mniejsze, w zależności od stopnia poczucia bezpieczeństwa, zrelaksowania, potrzeb.
Hipnoza – pytania o podatność
Czy da się wprowadzić w trans kogoś, kto nie wierzy w hipnozę?
Oczywiście, że tak! Wiara nie ma tu nic do rzeczy.
Czasem mówię o otwartości na nowe doznania, na eksperymentowanie z własnym umysłem, ale z wiarą to nie ma nic wspólnego.
Często się zdarza, że kiedy klient umawia się na sesję, zaznacza: „Ale ja nie wierzę w hipnozę, więc czy to zadziała?”
Zadziała, ponieważ hipnoza to nic innego, jak wykorzystanie mechanizmów działania umysłu w taki sposób, by pełniej korzystać z możliwości i zasobów, by uruchamiać korzystne procesy, na przykład uzdrawianie lub tworzenie nowych połączeń w mózgu, dzięki którym bardzo szybko, choćby w ciągu godziny lub dwóch, możemy nabyć nowe zachowanie, nowy rodzaj reakcji, który w stanie czuwania wymagałby wiele czasu.
Weźmy choćby fobię.
Techniki NLP pozwalające zmieniać reakcje fobii w ciągu jednej sesji działają tak skutecznie między innymi dlatego, że przeprowadza się je w stanie lekkiego transu. Podczas niego klient słyszy wszystko, co się dookoła niego dzieje, może odpowiadać na pytania i pozostawać aktywny na poziomie świadomym. Zatem gdy tradycyjne metody usuwania fobii wymagają wielomiesięcznej terapii, tutaj mamy do czynienia z trwałą zmianą wymagającą niemal tylko chwili.
Czy klient musi w to wierzyć? Absolutnie nie! Jedyne co musi, to pozwolić na to, by się działo.
Hipnoza to wzmocniona koncentracja
Hipnoza jest stanem otwartości oraz podwyższonej zdolności reagowania na pomysły (Erickson 1959)
Podświadomość jest najpotężniejszym narzędziem, dzięki któremu człowiek może osiągać to, czego pragnie, rozwiązywać problemy i realizować swoje marzenia.
Mózg człowieka odpowiada na symbole i metafory szybciej, mocniej i skuteczniej niż na cokolwiek innego.
A z czym klienci zgłaszają się na sesję?
Hipnoza pomoże Ci uporać się z problemami, z którymi nie dajesz sobie rady teraz.
Spontaniczne wchodzenie w stan transu jest naturalną umięjętnością każego człowieka. Każdy w ciągu swojego życia wielokrotnie doznaje zmienionych stanów świadomości, wiele razy nawet każdego dnia.
Przykłady spontanicznych stanów hipnozy:
- stan bycia w innym świecie, gdy czytasz coś fascynującego
- gdy odpływasz na nudnym wykładzie tak, że nawet przestajesz widzieć i słyszeć to, co dzieje się na lekcji
- trans autostradowy, samochodowy – gdy odpływasz gdzieś myślami i jedziesz na automatycznym pilocie, dojeżdżasz na miejsce i nawet nie wiesz, jaką drogą jechałeś
- zawsze gdy robisz coś pasjonującego, co całkowicie cię wciąga
- trans komputerowy – np.podczas gry na komputerze lub rozmowy z kimś poprzez komunikator
Mając taką naturalną umiejętność możesz zacząć pracować nad korzystaniem z transu wtedy, gdy tego potrzebujesz, pogłębianeim go i ukierunkowaniem na rozwiązywanie Twoich problemów.
Na szkolenie HIPNOZY możesz zapisać się TUTAJ
Hipnoza to najpotężniejsze narzędzie ludzkiej transformacji.
Hipnoza pozwala na dokonywanie zmian na najgłębszym, nieświadomym poziomie umysłu, czyli tam gdzie drzemią Twoje emocje, nawyki i przekonania, gdzie są przechowywane wszelkie życiowe doświadczenia. To klucz do ukrytego w Twoim umyśle potencjału, którego wydobycie jest drogą to bogatego, szczęśliwego i pełnego życia.
Hipnoza – pytania co daje
Regularne praktykowanie hipnozy pozwala zbudować właściwą relację pomiędzy świadomością i podświadomością, wywołując zdumiewające dobroczynne efekty na wszystkich poziomach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Pozwala uruchomić potencjał mózgu, poszerzyć nasze postrzeganie, pomaga w zwalczaniu lęków.
Sfery, w których stosuje się hipnozę:
- zdrowie
- przyspieszanie nauki
- poznanie się na głębokim poziomie
- zmiana nawyków i zachowań
- relaksacja i regeneracja
- zniwelowanie wpływu traumy
- koncentracja i uważność
- zwiększenie mocy procesów coachingowych
- budowanie poczucia wartości
- odnalezienie równowagi
- pokonywanie ograniczeń
- rozwijanie mocy własnego umysłu
- odkrywanie ukrytych zasobów
Podświadomość ma zawsze pozytywne intencje.
Za każdym jej zachowaniem/komunikatem kryje się pozytywna informacja.
Jednakże podświadomość może znać na daną chwilę zbyt mało możliwości, dróg, rozwiązań. Trochę tak, jakby się zapętliła w jakimś działaniu i przestała dostrzegać inne ścieżki.
Więc w trakcie transu podstawową sugestią dla podświadomości, którą otrzymujesz, jest ta, że wprowadzone zmiany mają być pozytywne, długofalowo użyteczne i że osiągnięty dobrostan ma być co najmniej tak dobry, jak obecny. A najlepiej jeszcze korzystniejszy.
0 komentarzy