Jak działa hipnoza

1 marca 2019

Jak działa hipnoza na umysł ludzki

Jak działa podświadomość?

Wprawdzie bardzo rzadko, ale jednak czasem, spotykam człowieka, który całkowicie pomija znaczenie podświadomości w swoim życiu. Nie tylko nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielką rolę ta część jego Istoty odgrywa w jego życiu, ale wręcz zaprzecza temu żywiołowo, gdy tylko usłyszy taką sugestię.

Taki człowiek z reguły żyje w przeświadczeniu, że jest istotą bardzo logiczną i rozsądną. Że podejmuje świadome decyzje. Że zawsze wie dlaczego coś robi. I że decyduje w pełni świadomie o swoim życiu, które kontroluje. Tymczasem…

95% tego co robisz pochodzi z podświadomości

Z drugiej strony spotykam się z jeszcze inną iluzją, dotyczącą tego, jak działają nasze umysły – świadomy i nieświadomy.

Związek podświadomości ze świadomością

Ilekroć przed sesją uprzedzam klienta, że podczas sesji hipnozy będzie przez cały czas bardzo obecny, czasem nawet bardziej, niż w normalnym stanie czuwania, spotykam się z lekkim zdziwniem. Chyba że już ktoś wcześniej korzystał z hipnozy, to wie, że taki stan czujności jest właściwy, potrzebny, pożądany.

Dlaczego harmonijny związek pomiędzy świadomym i nieświadomym jest tak ważny?

W Twojej podświadomości drzemie znakomita większość Twoich zdolności, zasobów, umiejętności, wiedzy. Kiedy masz określony cel, który chcesz zrealizować w swoim życiu, najlepszą drogą jest oparcie się właśnie na podświadomości. Wtedy jesteś niejako prowadzony. Nie musisz wszystkiego wiedzieć, znać, a otrzymujesz od tej nieświadomej części siebie informacje, wskazówki, wszystko to, co jest Ci potrzebne, by cel osiągnąć.

Jak działa hipnoza w codziennym życiu

Ale jeśli pragniesz, by realizował się on w życiu widzialnym, materialnym, najlepszą drogą jest wsparcie ze strony świadomości. Można to nazwać pewnego rodzaju wzięciem odpowiedzialności na poziomie świadomym. To tak, jakby podświadomość dawała Ci wszystkie dane, a Ty, na poziomie świadomym, musisz je teraz poukładać w odpowiedni sposób.

PARADOKS AFIRMACJI

Nie wiedzieć z jakiej przyczyny bardzo popularną metodą pracy nad sobą są afirmacje. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ich stosowanie wydaje się stosunkowo łatwe. Dlatego metoda ta tak się rozpowszechniła. I równie często, jak jest stosowana, budzi rozczarowanie.

Tak, jak napisałam – wydaje się łatwa. Ale bez zrozumienia języka podświadomości, napisanie skutecznej afirmacji to łut szczęścia. Aby w pełni wprowadzić nowy kod w podświadomości, trzeba umieć porozumiewać się z nią w odpowiedni sposób. I umieć połączyć ją ze świadomym umysłem.

To pięknie widać, gdy pracuję metodami hipnozy i neurolingwistycznego odkodowywania z klientami, którzy wkrótce później zaczynają kilkakrotnie szybciej, niż planowali, realizować swoje marzenia – czyli plany z odroczonym terminem realizacji, jak ktoś kiedyś powiedział.

O co konkretnie chodzi z tą podświadomością.

Twój podświadomy umysł jest nielimitowanym bankiem pamięci, który nie wymaga uwagi tego typu, co świadomy umysł, ale zupełnie innego. Jeśli pragniesz, by podświadomość działała dla Ciebie i współpracowała z Tobą, czyli można rzec, ze świadomym umysłem, należy opierać się na języku zmysłów, nie zaś tylko i wyłącznie słów.

Jak działa hipnoza ? – wszystkie metody, których uczę podczas indywidualnych sesji oraz podczas szkoleń

Praktyk NLP Neurocoaching oraz Hipnoza, a także Język podświadomości, służą temu, by dobrze prozumiewać się ze swoją podświadomością. By rozumieć się ze swoją Duszą. Oraz by budować świadomie przy pomocy nieświadomego.

© Mira Chlebowska, Hipnoza Poznań, Szkolenia Coaching Mirosława Kopta-Chlebowska, 2019, 28, 8, 19, 0

Inne na blogu

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *