Twoje ciało mówi

21 września 2021

Ciało mówi nieustannie

Ale czy potrafimy go słuchać?

Mówi na wiele sposobów. A najgłośniej przez nasze samopoczucie i to, na ile efektywnie i z radością funkcjonujemy.

Ciało mówi o naszych traumach, o doświadczeniach rodowych i o nierozwiązanych konfliktach, które nosimy w sobie zamiast… zamiast zabrać się do roboty.

Hipnoterapia obejmuje wszystkie te sfery.

Ciało jest widzialną częścią Twojej duszy, a dusza jest niewidzialną częścią Twojego ciała. Ciało i dusza są nierozdzielne, przenikają się nawzajem. Są częściami jednej całości. Spróbuj zaakceptować swoje ciało, pokochaj swoje ciało, Szanuj je i bądź mu wdzięcznym.

Ciało jest najbardziej skomplikowanym mechanizmem, jaki istnieje. Jest po prostu cudem. I szczęśliwi ci, co potrafią to dostrzec.

Zacznij zachwycać się swoim ciałem. Ono jest Ci najbliższe. To dzięki niemu możesz mieć tak bliski kontakt z naturą i Bogiem.  Twoje ciało ma w sobie wodę wszystkich oceanów. Twoje ciało ma w sobie ogień wszystkich Gwiazd i Słońc. Ma w sobie powietrze, a zrodzone jest z Ziemi.

Twoje ciało zawiera w sobie wszystko, co istnieje.

Osho

Ciało mówi, a czy Ty słuchasz?

Jak często dziękujesz swojemu ciału? Jak często je błogosławisz? Czy mówisz mu o swojej wdzięczności dla niego? Co czujesz, gdy stając, obejmujesz się ramiona i głaszcząc czule, przemawiasz do swojego ciała?

Twoje ciało jest w pewien sposób podporządkowane Twojemu umysłowi nieświadomemu. Ważny sposób. Pomyśl o tym przez chwilę. Gdy chcesz coś uchwycić, podnieść rękę, zrobić krok czy podskoczyć, czy przez długie minuty planujesz ruch? Nie. Po prostu wydajesz polecenie, pozaświadome niemal, swoim mięśniom, ścięgnom, swojemu ciału. A gdybyś tak robił to codziennie i celowo, z określoną intencją?

Ciało, kierowane przez podświadomość, jest szybsze, niż świadoma myśl. I nie zastanawiasz się. Nie masz wątpliwości. Nie podejmujesz długo decyzji. Po prostu wyciągasz rękę po filiżankę porannej kawy i… i już.

Nie rozważasz, wstając rano z łóżka, czy Twoje nogi poniosą Cię do toalety i nie wydajesz każdej stopie polecenia. Idziesz… i już.

Co by się musiało stać, by takie same dyspozycje wydawała Twoja podświadomość w określonym celu, który wybierzesz? Np. żeby być zdrowym, pełnym energii i radości?

Uczucie zdrowia

To poczucie witalności, żywotności, przyjemności z posiadania ciała. A to stanowi wrota do poczucia jedności ze wszystkim. Tak czuje się pięciolatka, gdy w wakacje wstaje o wschodzie Słońca i wybiega na łąkę. I biegnie w stronę horyzontu, a nogi niosą ją, jakby miała skrzydła. I nie zastanawia się. Biegnie i jest tym biegnięciem. Unosi się i jest tym unoszeniem się. W takiej chwili ma w sobie duszę ptaka i wilczycy, łani i wiewiórki.

Ale co, jeśli ta sama pięciolatka budzi się ileś lat później z uczuciem niechęci do życia i zwleka się z łóżka z trudem?

 

Ku harmonii

Gdy utracimy tę naturalną, dziecięcą jedność ciała, umysłu i duszy, pamiętajmy, że możemy ją odzyskać. Jest wiele sposobów na to. Ile masz życia przed sobą na poszukiwania?

Ciało mówi i powie Ci, co w danym momencie jest najlepsze

Tylko się wsłuchaj

Zwróć się ku swojemu sercu. Otul ciało blaskiem energii kosmicznej, cokolwiek by to oznaczało. Wizualizacja srebrzysto-białego światła, którą stosuję od lat w gabinecie i na szkoleniach, działa cuda.

Przywróć sobie naturalną równowagę. Zadziałaj od kilku stron. Nie tylko od strony duchowej. Nie tylko od emocjonalnej. I nie tylko od fizycznej. 

Mamy tendencję, by skupiając się na jednej sferze, zaniedbywać pozostałe. Ale nic to nie da, że będziemy dbać o dobre odżywianie, jeśli w emocjach jest bałagan. I niewiele przyniesie pożytku terapia, jeśli nie dasz swojemu ciału 8 godzin snu. I tak dalej.

Ukochanie z każdej strony

W gabinecie lub podczas pracy online obserwuje czasem zdziwienie na twarzy pacjentów, gdy przeprowadzam wstępny wywiad.

Pytam o ilość snu, ilość wypitej wody, przyjmowane leki, używki.

Wiele z tych informacji jest wręcz niezbędna, bym miała orientację, jak pracuje mózg danej osoby. I dopiero z taką podstawą informacyjną mogę przeprowadzić celowaną interwencję hipnotyczną. 

Nic nie dzieje się bez przyczyny

 

Wszystko, co dzieje się z Twoim ciałem i psyche ma znaczenie. Podświadomość komunikuje poprzez ciało. Tak, również psyche komunikuje poprzez ciało.

Twoje wibracje zależą od fizyczności i od emocji, od tego, jak do siebie mówisz w swojej głowie, jak siebie traktujesz. A kiedy wibrujesz w określonej częstotliwości, coś jest możliwe, a coś innego nie jest.

Inne na blogu

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *