hipnoterapia w pracy z traumą

Hipnoterapia w pracy z traumą

11 listopada 2019

Hipnoterapia w pracy z traumą

Mira Chlebowska

Ku Harmonii

Jeśli masz gotowość na zmianę

Hipnoterapia

Hipnoterapia w pracy z traumą to niezwykle łagodna i bezpieczna metoda. Pozwala uzyskać dostęp do pierwotnego wdruku i zneutralizować przyczyny powstania traumatyzujących wspomnień.

Szkolenia

Hipnoza Poznań.

Hipnoterapia  Neurocoaching

Hipnoterapia korzeni rodowych

Najbliższe szkolenie

podswiadomosc-hipnoza

Hipnoterapia w pracy z traumą pozwala odzyskać siebie. Mówiąc najprościej.

Dlaczego warto, a nawet trzeba się tym zająć?

I kiedy jest na to dobry czas?

Jeśli doświadczasz czegoś niejasnego, jakichś schematów, powtarzalnych wzorców, w dowolnym obszarze życia, to warto się temu przyjrzeć.

Symptomy traumatyczne nie są wywoływane przez samo wydarzenie. Powstają wtedy, gey energia pozostała z doświadczenia nie zostanie usunięta z ciała. Energia ta pozostaje uwięziona w układzie nerwowym, skąd może powodować spustoszenie w ciele i umyśle.

Peter Levine

Twoja podświadomość zawiera wszystkie odpowiedzi. Zapis wszystkich Twoich doświadczeń zarejestrowany z najdoskonalszą precyzją. Znakomita większość tego, co działo się w Twoim życiu, na poziomie świadomym nie została zarejestrowana, ale w podświadomości przechowywana jest jak nakręcony film.

Kiedy poszukujesz odpowiedzi, gdy zadajesz pytania, próbując dotrzeć do głębszego sensu swoich doświadczeń, możliwe, że niejasne przeczucia prowadzą Cię na manowce.

Czy to, co jest tak znaczące w Twojej przeszłości, to coś, co Ty sam przeżyłeś? A może jest to coś, co przeżyła Twoja matka, a Ty urodziłeś się z bagażem, który dawał o sobie znać, gdy byłeś dzieckiem? Nie potrafiłeś jednak wtedy, a może i dziś, dostrzec, że to nie Twoje?

 

 

Symptomy traumy

Jest ich wiele i są bardzo indywidualne.

Może… Może miewałeś jakiś powtarzający się sen w dzieciństwie? Noc w noc „przerabiałeś” ten sam film. I może któregoś dnia opowiedziałeś to babci, mamie lub komuś innemu, dorosłemu. A ten powiedział, że ta historia dosłownie lub niemal dosłownie, wydarzyła się naprawdę.

Wydarzyła się Tobie czy komuś z Twojego rodu?

 

Na jakimś etapie jesteśmy tym, co zapominamy. Co, w geście samoobrony, unieważniamy. Żeby było łatwiej lub lżej.

Agata Tuszyńska

hipnoterapia poznan

Pierwsze zadanie podświadomości – chronić nasze życie

Podświadomość ma pozytywne intencje. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochronić nasze życie, a w drugiej kolejności zdrowie. I psychiczne, i fizyczne.

W uproszczony sposób można powiedzieć, że to dlatego ukrywa przed naszą świadomością niektóre rzeczy z przeszłości. Albo dlatego, że nie były istotne dla naszego przetrwania, albo dlatego, że były za trudne na tamten czas.

Co przypomnę sobie

w regresji?

Czasem osoba przychodząca na hipnoterapię pyta o to, czy przypadkiem nie przypomnie sobie czegoś z przeszłości, co zapomniała, a nie chciałaby sobie przypomnieć.

Funkcja zabezpieczająca podświadomości chroni nas przed taką ewentualności. Dlatego przypomnisz sobie w hipnozie tylko to, na co jesteś gotowy. Tylko to, co jesteś w stanie unieść.

Nic nie dzieje się na siłę. Niczego nie przełamujemy. W mądrej hipnoterapii wszystko przebiega łagodnie i bezpiecznie.

 

Regresja hipnotyczna

Zdarza się, że pacjent zgłasza na pierwszej sesji chęć przejścia procesu regresji. Regresji hipnotycznej do czasu dzieciństwa, do życia przodków lub do poprzednich wcieleń.

I z jednej strony, zawsze pytam: „A w jakim celu?”

Zadaję to pytanie, ponieważ motywacja pacjenta jest ważna. Czy chce przejść ten proces dla zabawy, z ciekawości, czy też jest w jego życiu coś problematycznego, z czym nie poradził sobie od dawna?

Bezpieczna regresja hipnotyczna

Profesjonalnie przeprowadzona regresja hipnotyczna, nawet do traumatycznych wspomnień, jest bezpieczna i wolna od projekcji hipnotyzera.

Niezgodne ze sztuką jest sugerowanie przez hipnoterapeutę jakichkolwiek wspomnień w regresji. Zgodne ze sztuką natomiast – zadawanie pytań niesugerujących, a jedynie otwierających na dostęp do obrazów, dźwięków, uczuć, smaków, zapachów.

Medium hipnotyczne

To metoda, która nie jest uznawana w profesjonalnej hipnoterapii. Korzystanie z pomocy człowieka, który wraz z pacjentem będzie wprowadzany w trans i ma odczytywać to, co dotyczy pacjenta, nie ma za dużo wspólnego z hipnoterapią. 

Zbyt duże ryzyko, że medium będzie rzutować swoje własne wyobrażenia, wspomnienia i traumy na pacjenta i relacjonować je, jako sugerowane jego (pacjenta) doświadczenia.

Jak głęboko w regresji?

Regresja hipnotyczna do przyczyny jest tylko jedną z dróg do uleczenia. Jednakże nie każdy pacjent jest gotowy na pierwszej sesji przejść przez ten proces.

Wiele zależy od dotychczasowych doświadczeń, umiejętności nawiązywania kontaktu z podświadomością i gotowości jej samej do szybkiego przepracowania traumy.

Synchronizacja umysłu i serca

Świadomego i nieświadomego

Poprzez wprowadzenie harmoni w obu sferach, dotrzesz dokładnie do tego miejsca, do którego na tym etapie życia dotrzeć masz i powinieneś. 

Podświadomość wie, co zrobić i w jakim zakresie. Co przypomnieć, a co pozostawić w ukryciu, by najpełniej przywrócić Ci spokój, dać ulgę, pozwolić na oczyszczenie przeszłości.

Aby zmiana nastąpiła, nie musisz przypomnieć dokładnie świadomemu umysłowi wszystkich szczegółów. To często bardziej wrażenia, uczucia, niż otrzymanie precyzyjnych odpowiedzi dla świadomości. Jednocześnie jednak jest to wyjątkowo uwalniający proces.

 

O mnie

Jestem certyfikowaną hipnoterapeutką (OMNI Hyponosis Training Center), certefikowanym psychodietetykiem (SWPS), certyfikowanym coachem (UAM) i certyfikowanym trenerem NLP (IN).

Co uzyskasz

Nauczę Cię, jak mogą ze sobą współpracować – Twój umysł, serce i dusza. Połączysz pełniej umysł z sercem, świadomość z intuicją. W trakcie naszych spotkań odnajdziesz drogę do siebie samego i prosty sposób na uzyskanie koherencji, czyli harmonii w całej Twojej istocie. Nauczysz się pełniej korzystać z mocy ukrytych w podświadomości, która zacznie sprawniej współpracować z Tobą świadomym. Będziesz w sposób doskonalszy zarządzać sobą – swoim zachowaniami, przekonaniami, emocjami, nawykami, myślami.

Niczego nowego jednak „nie włożę” Ci ani do głowy, ani do serca. Ponieważ już to wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie. Tylko dotychczas nie korzystałeś w pełni z tego potencjału. Więc nasza wspólna droga może być dla Ciebie drogą odkrywania, uświadamiania sobie rzeczy, które później wydadzą Ci się oczywiste, drogą doświadczania siebie.

Opinie

„Mira była dla mnie bezpieczną łodzią na szalejącym oceanie. Jej spokój, dobro i głębia spojrzenia powodowały ogromne poczucie bezpieczeństwa. Dzięki sesjom odnalazłam siebie. Dziękuję i polecam każdemu zajrzenie w głąb wlasnego ja.”

Katarzyna Czajkowska

CER COACHING

“Hej wszystkim! 🙂 Z całą pewnością mogę polecić Mirę jako super coacha i hipnoterapeutkę. Po jednej sesji z pracą z linią czasu udało mi się zmienić moje negatywne nastawienie do wielu ważnych spraw w moim życiu! Jestem pod wrażeniem posiadanej przez Mirę wiedzy jak i zasobów, które posiada. Na prawdę ze szczerością w sercu POLECAM!

Krzysztof Weremiński

Inne na blogu

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *